Literární archiv Památníku národního písemnictví - Vokolek Vlastimil

Vyhledávání:
II. Dějiny archivního souboru

Dějiny archivního souboru:
Písemná pozůstalost Vlastimila Vokolka byla uložena u jeho dcery paní Ludmily Jiráskové v Chrudimi. Po jejím převzetí do LA PNP v roce 2003 byly písemnosti částečně roztříděny a byl k nim vypracován akviziční soupis.

Přímý zdroj akvizice:
Fond získal LA PNP od dcery Vlastimila Vokolka paní Ludmily Jiráskové v roce 2001 (přírůstkové číslo 96/2001). Později byl archivní soubor doplněn dvěma malými přírůstky: koupí dvou dopisů Vlastimila Vokolka adresovaných Františku Rysovi z antikvariátu v roce 2003 (přírůstkové číslo 47/2003) a darem Jana Šulce z roku 2013 (7 dopisů Vladimíra Vokolka Vlastimilu Vokolkovi z let 1950–1979, 1 dopis Vladimíra Justla Vlastimilu Vokolkovi z roku 1960, 1 nedatovaný dopis Vojmíra Vokolka Otto Stritzkovi; přírůstkové číslo 43/2013). Věra Matoušová darovala LA PNP svoji diplomovou práci o Vojmíru Vokolkovi z roku 2000 a xerokopie opisu korespondence Vlastimila Vokolka a jeho bratrů Vojmíra a Vladimíra s Josefem Florianem, Antonií Florianovou a Michaelem Florianem (autorkou opisu je Blanka Ladová).
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace