Státní oblastní archiv v Plzni - Rodinný archiv Kličkových, Plzeň, Praha

Číslo fondu/sbírky:
10403
Název fondu/sbírky:
Rodinný archiv Kličkových, Plzeň, Praha
Značka fondu/sbírky:
PP Kličkovi
Datace:
1801 - 1988
Původce:
Josef Klička (1855-1937), virtuos na varhany, hudební skladatel, prof. pražské konzervatoře, jeho syn Václav Klička (1882-1953) virtuos na harfu, hudební skladatel, prof. pražské konzervatoře, jeho dcery: Vlasta Kličková (1912-1985) odborná asistentka VŠSE Plzeň, Libuše Dalecká, nar. 1910, akademická malířka.
Popis:
Pozůstalost obsahuje vedle osobních dokladů a fotografií především dokumentaci umělecké a pedagogické činnosti Josefa a Václava Kličky (dobové publikace a tiskoviny, výpisky, výstřižky, vzpomínkové záznamy, hudebniny a materiály z koncertní činnosti, dobové fotografie a album s podpisy a věnováním známých postav českého i světového umění (E. Destinová, J. Vrchlický, A. Glazunov, R. Strauss, K. Burian, Rabindranath Tagure ad.), materiály o působení dcer V. Kličky, profesorek Vlasty a Libuše, jejich osobní doklady, korespondence, výstřižky a novinářské příspěvky L. Dalecké, různé rukopisné záznamy, vzpomínkové výpisky o rodině Kličkových (př. o sibiřském gubernátorovi Kličkovi aj.), 78 velmi cenných foto ze staré Plzně (1899-1907), soubor fotografií Šumavy (1899-1903) a rakouských horských a lázeňských oblastí.
Metráž (bm):
Nezpracováno
Zpracováno
Inventarizováno
2.37
0
0
Jazyk:
čeština
Místo vzniku:
Kutná Hora, Praha
Tématické skupiny:
Rodinné archivy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace